What is a cryptocurrency exchange office?

czym-jest-kantor-kryptowalut

Na przestrzeni ostatniej dekady kryptowaluty stały się jednym z najważniejszych elementów otaczającej nas cyfrowej rzeczywistości. Na całym świecie to, co na początku było obiektem fascynacji wąskiej grupy odbiorców, z biegiem czasu weszło pod strzechy wielu domów. Rynek nie przepada za próżnią, więc odpowiedzią na to zjawisko było powstanie kryptowalutowych kantorów internetowych oraz fizycznych, gdzie z łatwością możesz kupić i sprzedać swoje aktywa. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, czym dokładnie jest kantor krypto oraz jak działa. 

Czym jest kryptowaluta — technologia i rynek

Zacznijmy od podstaw. Kryptowaluta to cyfrowy zapis jednostki o określonej wartości materialnej. Przechowywana jest ona w rozproszonym rejestrze — blockchain. Cechuje ją (w większości) deflacyjny charakter, brak centralnego organu zarządzającego oraz pełna transparentność. Blockchain należy do ogółu użytkowników, którzy pełnią funkcję tzw. węzłów w ramach sieci peer-to-peer walidując transakcje. Każda z nich jest zapisywana w blokach. Ich charakterystyczną cechą jest to, że można dodać tylko nowe bloki, natomiast nie można modyfikować poprzednio utworzonych.

Pierwszą z kryptowalut był bitcoin wprowadzony w 2009 roku. Do dziś jest on na pierwszym miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej. Jest to ilość wszystkich wydobytych jednostek danej waluty w obiegu pomnożonych przez ich cenę. Inne popularne cyfrowe waluty to np. Ethereum, Tether, USD Coin czy BNB. Cenę na rynku kryptowalut kształtuje mnóstwo czynników. Niektóre są oczywiste, jak np. zastosowania waluty, możliwości płacenia nią w sklepie czy też to, jak długo jest na rynku. Należy jednak pamiętać, że kursem rządzą też bardziej złożone zjawiska, takie jak koniunktura, sentyment inwestorów, czarne łabędzie (niespodziewane zdarzenia mające ogromny wpływ na rynek) lub wpisy znanych osób na Twitterze.

Rynek jest ogromny i trudny do wyceny ze względu na dynamikę zmian. Ceny potrafią fluktuować w krótkim okresie, odstraszając swoją zmiennością początkujących. Czy to oznacza jednak, że nie warto wchodzić w tę branżę? Absolutnie nie, to prawdziwy ocean możliwości. To jak efektywnym inwestorem jesteś to efekt cierpliwości, doświadczenia oraz solidnego researchu (DYOR), który zawsze należy przeprowadzić samemu, zamiast słuchać opinii innych osób.

Jak działa kantor kryptowalutowy — stacjonarny oraz internetowy

Kantory kryptowalutowe to miejsca wymiany gotówki na kryptowalutę i na odwrót. Dzięki prostym procedurom i szybkości działania stają się one coraz popularniejsze. Kantory dzielą na stacjonarne oraz internetowe. Te pierwsze występują w wielu miejscach w Polsce i na świecie. Kiedyś były one głównie zlokalizowane w większych miastach, jednak z czasem zaczęto je zakładać również w mniejszych miejscowościach. Wynika to z rosnącej popularności kryptoaktywów i potrzeb rynku, który generuje popyt na takie usługi w coraz większej ilości miejsc. Pasjonaci cyfrowych walut są wszędzie i warto zapewnić im możliwość łatwej wymiany aktywów.

Procedura działania kantorów Wymienbitcoina.pl jest prosta. Przy wymianie okazjonalnej, do kwoty 1000 euro nie wymaga się weryfikacji tożsamości. Powyżej tej kwoty należy ją potwierdzić za pomocą dokumentu tożsamości jak dowód osobisty lub paszport. Zajmuje to znacznie mniej czasu niż w przypadku KYC (Know Your Customer) na giełdach scentralizowanych, gdzie ten proces potrafi trwać nawet do kilku dni. Do samej wymiany środków potrzebny jest adres portfela, na który chcesz je otrzymać. W kantorach stacjonarnych Wymienbitcoina.pl wskazany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny. Pozwoli to uniknąć kolejki i da pewność, że będzie przygotowana odpowiednia ilość gotówki w przypadku większych kwot do wypłaty. 

Jak działa transakcja sprzedaży okazjonalnej bitcoina w kantorach Wymienbitcoina.pl? 

Jeśli chcesz kupić np. bitcoina w jednym z naszych kantorów stacjonarnych, wystarczy sprawdzić na mapie, gdzie dokładnie znajduje się wybrany punkt i udać się tam wraz z przygotowanym adresem portfela oraz gotówką. W momencie dotarcia BTC na portfel blokuje się cenę spot (cena z giełdy na daną sekundę) z doliczonymi 3,5% prowizji kantoru. Następnie wypłacamy gotówkę bez procedury KYC, jeśli transakcja nie przekracza 1000 euro. W naszej sieci kantorów znajdziesz popularne kryptowaluty, takie jak BTC, ETH, LTH, USTD, USTC oraz altociny, jak np. BNB, Doge, Waves, Shiba. Jeśli zastanawiasz się, czy dany altcoin jest u nas dostępny, zadzwoń, a chętnie udzielimy wszelkich informacji. Oto jak wyglądają prowizje od wymiany aktywów w kantorach Wymienbitcoina.pl: 

Czy kantor kryptowalut jest bezpieczny? 

Aby zweryfikować czy korzystanie z wybranego kantoru jest bezpieczne, najlepiej kierować się opiniami osób, które już miały okazję korzystać z jego usług. Warto także sprawdzić, czy znajduje się w rejestrze przedsiębiorców. W przypadku Wymienbitcoina.pl zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa. W razie jakichkolwiek pytań z tym związanych warto się z nami skontaktować, a chętnie udzielimy wszelkich informacji. 

Podsumowanie 

Wiesz już, czym jest kantor kryptowalutowy. Sukcesywnie poszerzaj swoją wiedzę o cyfrowych walutach, rób research i zachowaj cierpliwość, gdy rynek ulega fluktuacjom cen. Blockchain jest pełen możliwości zarobku, na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy zarobili fortunę w tej branży. Zawsze inwestuj tyle, ile hipotetycznie jesteś w stanie stracić i nigdy nie bierz kredytu na inwestycje. W realizowaniu Twoich celów pomoże Ci sieć kantorów Wymienbitcoina.pl, zapewniając Ci możliwość wymiany aktywów. Nie udzielamy porad inwestycyjnych. To jak pokierujesz swoimi inwestycjami, zależy wyłącznie od Ciebie. 

Wykorzystujemy pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z naszej strony i dostosowania prezentowanych treści do Twoich indywidualnych potrzeb. Akceptując komunikat zgadzasz się na użycie plików oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz odwołać udzieloną nam zgodę poprzez wprowadzenie zmian w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies.

Nie wyrażam zgody Wyrażam zgodę