Centrum Wsparcia

Masz pytania? Znajdź odpowiedź w naszych artykułach.

jak-kopac-bitcoina-i-inne -kryptowaluty

Jak kopać bitcoiny i inne kryptowaluty?

Kryptowaluty są aktywami, które cieszą się ogromną popularnością. Rzesze traderów obracają nimi, kierując się prostą ...

Czytaj dalej
czym-jest-dogecoin

Czym jest Dogecoin?

Dogecoin (DOGE) jest kryptowalutą stworzoną przez Jacksona Palmera, inżyniera z Adobe oraz Billy’ego Markusa, który ...

Czytaj dalej
gieldy-kryptowalutowe-najwieksze-upadki-w-histori-cz-druga

Giełdy kryptowalutowe – największe upadki w historii cz.2 

W poprzednim artykule opisaliśmy upadki kilku dużych graczy w branży giełd kryptowalutowych. Pokazaliśmy na przykładach, ...

Czytaj dalej
gieldy-kryptowalutowe-najwieksze-upadki-w-historii

Giełdy kryptowalutowe – największe upadki w historii cz.1

W branży kryptowalut giełdy pełnią fundamentalną funkcję – są to platformy umożliwiające wymianę między użytkownikami ...

Czytaj dalej
czy-gotowka-moze-zniknac-w-przyszlosci

Czy gotówka może zniknąć w przyszłości? Analiza konsekwencji

Historycznie gotówka miała na na celu m.in. zastąpienie rozliczania dóbr i usług przy użyciu metali ...

Czytaj dalej
czym-jest-polkadot

Czym jest Polkadot? 

Polkadot (DOT) to zdecentralizowana sieć wielołańcuchowa, której whitepaper pojawił się w 2016 roku. Projekt cieszył ...

Czytaj dalej

Najczęściej zadawane pytania
dotyczące kryptowalut.

Najłatwiejszym sposobem na sprzedaż BTC czy ETH za gotówkę jest skorzystanie z usług stacjonarnych kantorów kryptowalutowych. Można je znaleźć na terenie całej Polski. Obsługa w kantorze jest profesjonalna, pomaga w realizacji transakcji i chętnie dzieli się wiedzą.

AML to skrót zapożyczony z języka angielskiego od Anti-Money Laundering (pol. przeciwdziałanie praniu pieniędzy). Jest to wymóg prawny umożliwiający uwierzytelnianie pochodzenia środków pieniężnych, który ma na celu blokowanie prania pieniędzy, finansowania terroryzmu i działalności przestępczej.

KYC to skrót zapożyczony z języka angielskiego od Know Your Customer (pol. poznaj swojego klienta). To procedura mająca na celu zweryfikowanie tożsamości klienta, którą muszą przeprowadzać wszystkie podmioty obowiązane zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 01.03.2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (dz.u. z 2018 r. poz. 723).

DYOR to skrót z języka angielskiego od Do Your Own Research (pol. zrób swój research). To wskazówka, aby zebrać jak najwięcej informacji dotyczących danego projektu przed podjęciem decyzji inwestycyjnej. Przed kupnem kryptowaluty, należy sprawdzić jej fundamenty, kim są jej twórcy, jaka jest jej kapitalizacja i oraz plany dalszego rozwoju (roadmapa).

Dywersyfikacja polega na inwestowaniu środków finansowych w różne aktywa. To zapobiega utracie majątku w przypadku niepowodzenia jednej z inwestycji. Ograniczenie ryzyka inwestycyjnego pozwala na minimalizowanie strat. Jedną z zasad dobrego inwestora jest dywersyfikacja swoich funduszy do różnych koszyków aktywów.

Najłatwiejszym sposobem na zakup bitcoina jest kantor kryptowalut. Zgodnie z nowelizacją Ustawy AML z 31 października 2021 można dokonać jednorazowej, czyli okazjonalnej wymiany bez weryfikacji KYC do kwoty 1000 euro. W przypadku wyższych kwot do 15 000 euro wystarczy okazać swój dokument tożsamości (wymagania dla osób fizycznych). Dużym plusem kantoru kryptowalut jest to, że nie wymaga długotrwałej i żmudnej drogi weryfikacji tożsamości, jak ma to miejsce w przypadku giełd. Nie ma potrzeby skanowania i przesyłania dokumentów potwierdzających tożsamość i miejsce zamieszkania, a następnie, czekania na odpowiedź czy weryfikacja przebiegła pomyślnie.

1. Umów się telefonicznie na wizytę w najbliższym punkcie.
2. Zadeklaruj kwotę, za jaką chcesz kupić kryptowaluty.
3. Przygotuj aktualny dokument tożsamości (oraz ewentualne dokumenty wskazane przez obsługę kantoru).
4. Przyjdź do kantoru w umówionym terminie z przygotowanym adresem portfela lub portfelem, na który chcesz otrzymać środki.
5. Dokonaj wymiany, obsługa przeprowadzi Cię przez ten proces.
6. Gotowe!

Wybór bezpiecznego kantoru kryptowalutowego z pewnością nie jest łatwy. Najlepszy kantor kryptowalut to taki, który jest zarejestrowany w Rejestrze działalności w zakresie walut wirtualnych prowadzonym przez ​​dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach i można łatwo sprawdzić jego dane. W przypadku kryptowalut bezpieczeństwo jest niezwykle ważne. Sieć kantorów Wymień Bitcoina oferuje łatwą, szybką i bezpieczną wymianę, zakup i sprzedaż kryptowalut.

Kantory Wymień Bitcoina, można znaleźć na terenie całej Polski. Sprawdź pełną listę tutaj: link. Obsługa w kantorze jest profesjonalna, pomaga w realizacji transakcji i chętnie dzieli się wiedzą.

To proste wystarczy odwiedzić kantor Wymienbitcoina.pl i wymienić BTC na złotówki. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do Twojego portfela. Według prawa można dokonać jednorazowej, czyli okazjonalnej wymiany bez weryfikacji do kwoty 1000 euro. W przypadku transakcji powyżej tej kwoty potrzebny będzie Twój dokument tożsamości.

Waluta FIAT lub inaczej pieniądz fiducjarny to waluta, która nie ma oparcia w dobrach materialnych (jak np. złoto, srebro). Jest to legalny środek płatniczy na terenie danego kraju np. euro, dolar, złotówka. Waluty FIAT są emitowane przez banki centralne danych państw, w ramach prowadzonej przez nie polityki pieniężnej.

Jeśli chcesz wymienić swoje bitcoiny i altcoiny na gotówkę, najlepszym sposobem jest wizyta w kantorze Wymienbitcoina.pl. Z nami łatwo i szybko dokonasz transakcji bez zbędnych formalności. Obsługa w kantorze profesjonalnie pomoże w realizacji transakcji i chętnie dzieli się wiedzą.

Najbardziej sprawdzony sposób, aby wymienić kryptowaluty za gotówkę to dokonanie transakcji w kantorze kryptowalut. Sieć Wymienbitcoina.pl oferuje szeroki wybór aktywów do wymiany, Można kupić i sprzedać zarówno BTC, ETH, USDT, jak i szereg innych ponad 400 altcoinów czy NFT.

Najczęściej zadawane pytania
dotyczące kantorów.

Kantor kryptowalut to miejsce oferujące usługę wymiany walut wirtualnych. W placówce stacjonarnej lub kantorze online można sprzedać, lub kupić swoje bitcoiny, Ethery (Ethereum), USDT czy inne przeróżne altcoiny. Kantor stacjonarny jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na najbezpieczniejszym kupnie lub sprzedaży za gotówkę.

Zapraszamy do naszych oddziałów sieci kantorów Wymienbitcoina.pl. Aby umówić się na wizytę prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, aby uniknąć czekania w kolejce. W przypadku większych transakcji kantor będzie miał dzięki temu czas, aby przygotować się do transakcji. Pamiętaj, że przy transakcjach powyżej 1000 euro musisz ze sobą zabrać ważny dokument tożsamości.

Jak działa wymiana stacjonarna?

  1. Zadzwoń lub napisz do nas i umów datę wymiany w wybranym oddziale.
  2. Przygotuj swój adres portfela kryptowalut – nie wiesz jak to zrobić? Nie ma problemu – pomożemy Ci z tym.
  3. Jeśli dokonujesz wymiany o wartości powyżej 1000 euro, przygotuj swój dokument tożsamości. Szczegóły na temat potrzebnych dokumentów udzieli Ci pracownik kantoru.
  4. Poinformuj kasjera, jaką kryptowalutę i w jakiej ilości chcesz kupić lub sprzedać. Obsługa kantoru poinformuje Cię, jaki będzie koszt transakcji oraz ile otrzymasz gotówki lub kryptowaluty w zamian.
  5. Usiądź i napij się kawy a my w tym czasie dokonamy wymiany oraz przelewu lub wypłaty pieniędzy. Zajmie to tylko chwilę i gotowe – transakcja zakończona pomyślnie.

Jeśli masz więcej pytań, skorzystaj z naszego Centrum Wsparcia.

Siedziby kantorów kryptowalut sieci Wymień Bitcoina znajdują się w następujących miastach: Bytom, Siedlce, Łódź, Nowa Dęba, Wrocław, Warszawa, Olsztyn, Lublin oraz Poznań: Link

Jeśli masz więcej pytań, skorzystaj z naszego Centrum Wsparcia.

W naszych kantorach kryptowalut Wymienbitcoina.pl kupisz lub sprzedasz popularne kryptowaluty, takie jak bitcoin, ether (ethereum), litecoin, USDT, USDC czy BUSD. Wymieniamy także altcoiny, min. XRP, MATIC, BNB, DOGECOIN, Shiba Inu oraz ponad 400 innych. Potrzebujesz kupić NFT? To żaden problem. Jeśli nie jesteś pewien, czy interesujący Cię alt jest dostępny, zadzwoń do nas, z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji.

Okazjonalna transakcja do 1000 euro nie wymaga weryfikacji. Zgodnie z nowelizacją Ustawy AML z 31 października 2021 zmienia się limit transakcji okazjonalnej. Konieczna jest weryfikacja danych Klienta przy transferze waluty wirtualnej o równowartości powyżej 1.000 euro

Nie ma potrzeby rejestracji w kantorze i zakładania konta na stronie.

Tak, oprócz głównych kryptowalut BTC i ETH wymieniamy również altcoiny, m.in. XRP, MATIC, BNB, DOGECOIN, Shiba Inu oraz ponad 400 innych. Jeśli nie jesteś pewien, czy coin, który chcesz wymienić jest dostępny, zadzwoń do nas. Z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji.

USDT 

Dla sieci TRON koszt transferu środków wynosi 1 dollar. Dla sieci Ethereum koszt wysyłki to ok. 4 – 7 dolarów w zależności od wymaganej ilości Gwei (1 ETH to 1 000 000 000 Gwei). Aktualne ceny wysyłki transakcji może znaleźć na stronie https://etherscan.io/gastracker. Dla BNB Chain opłata za transakcje kosztuje ok. 10 centów. 

 

USDC

Najpopularniejszą siecią jest sieć Ethereum, której koszt to ok. 4 – 7 dolarów (sprawdź bieżące ceny transakcji – https://etherscan.io/gastracker). 

 

BUSD

Najpopularniejszą siecią do wysyłania tego stablecoina jest BNB Chain ze względu na dostępność w sieci tychże tokenów, niskie koszty transakcyjne (ok. 10 centów) oraz szybkość wysyłania. Możliwe jest także wysyłanie tych tokenów po sieci Ethereum ze względu na wyższy poziom bezpieczeństwa (ERC20 mają pokrycie (peg) aktywów zabezpieczających stablecoin 1:1). 

W przypadku chęci wymiany stablecoinów po innych sieciach skonsultuj to z obsługą kantoru. 

Wysokość prowizji w kantorze Wymienbitcoina.pl jest różna w zależności od aktywa i prezentuje się w następujący sposób:

BTC – 3,5%,
ETH, LTC, USDT, USDC, BUSD – 4%,
Inne altcoiny (BNB, DOGECOIN itp. w parze do USD lub USDT) – 6%.

W tym przypadku kantor kryptowalut jest zobowiązany do przestrzegania wewnętrznej procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
W praktyce oznacza to, że klient musi okazać dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Jeżeli chcesz się upewnić jakie dokumenty musisz zabrać ze sobą, najlepiej zadzwoń do punktu przed wizytą i zapytaj.
Plusem jest to, że weryfikacja trwa zaledwie 4 minuty i klient może rozpocząć procedurę kupna lub sprzedaży kryptowalut bez żadnych ograniczeń. W przypadku giełd kryptowalut i kantorów online ten proces jest bardzo żmudny i może trwać nawet kilka dni.

Nie ma ograniczeń co do wysokości transakcji kryptowalutowych i FIAT. Przy transakcjach poniżej 1000 PLN doliczamy dodatkową opłatę operacyjną w wysokości 50 złotych.

Aby zakupić pierwsze krypto, potrzebny jest portfel kryptowalutowy odpowiedni dla danej waluty, gdzie kantor przeleje kryptowalutę/token.

Aby sprzedać swoje pierwsze kryptowaluty, upewnij się, że masz dostęp do portfela lub giełdy skąd wyślesz swoje środki do kantoru, w zamian otrzymasz gotówkę.

W przypadku transakcji powyżej 1000 euro kantor kryptowalut weź ze sobą dokument tożsamości.

Gotówka zostanie przekazana po zakończeniu całej transakcji, ok. 5-15 min od przelania kryptowaluty. Wynika to z czasu potrzebnego do przetworzenia i potwierdzenia transakcji w sieci. Najszybszym sposobem jest przesyłanie środków z prywatnych (non-custodialowych) portfeli na konto kantoru. Nie musisz wtedy czekać na akceptację transakcji ze strony giełdy. Tym sposobem cała wymiana w kantorze będzie trwać 5 min.

Najlepiej przesłać kryptowaluty na miejscu w kantorze, a potem napić się kawy i poczekać aż środki do nas dojdą.

Nie można płacić BLIKIEM za transakcje w naszych kantorach.

Na stronie dostępny jest widget, prosimy postępować zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w zakładce „Wymiana online” (to bardzo proste).

To zależy od kryptowaluty jaką klient kupuje lub sprzedaje. Najdłużej trwają transakcje BTC, ponieważ potwierdzenie transakcji w sieci bitcoin jest najwolniejsze. Średnio wymiana trwa 10-15 min. W przypadku wymiany BTC od 20 min nawet do kilku godzin.

To zależy od twoich potrzeb. Jeżeli potrzebujesz szybkiego i prostego dostępu do swoich środków na obecny moment rekomendujemy mobilne portfele MetaMask, Samourai Wallet, Exodus oraz Trust Wallet. Więcej na temat portfeli i bezpieczeństwa obejrzysz pod tym linkiem.

Szczegółowe informacje na temat tych portfeli sprzętowych kryptowalutowych znajdziesz na ich dedykowanych stronach. Sprawdź portfel Ledger i Trezor i wybierz odpowiedni model, dostosowany do twoich potrzeb. Portfele sprzętowe są również dostępne w naszych punktach stacjonarnych oraz sklepie internetowym.

Tematyka krypto to bardzo rozległy obszar. Projektów jest niezliczona ilość, blockchainy się rozwijają – jest to bardzo dynamiczny rynek. Jeśli chcesz być na bieżąco, warto śledzić wybrane konta na Twitterze i kanały na YouTube. My polecamy kanał Krypto Raport, gdzie znajdziecie najświeższe wiadomości ze świata krypto oraz analizy techniczne kryptowalut.

Wiele podstawowych informacji znajdziesz na YouTube lub w social mediach. Przy inwestowaniu nic nie zastąpi rzetelnego DYOR – samodzielnego sprawdzania poszczególnych projektów.

Kryptowaluty wymagają optymalnie bezpiecznych warunków przechowywania i przesyłania. Mobilne portfele kryptowalutowe są niewątpliwie bardzo wygodnym rozwiązaniem do szybkiego dostępu do Twoich kryptowalut. Warto jednak taki portfel zabezpieczyć dodatkowym pinem innym niż pin zabezpieczeniem do odblokowywania telefonu.

Najbardziej polecana jest dywersyfikacja środków. Zawsze rozdzielaj swoje aktywa pomiędzy różne stablecoiny, takie jak: USDT, USDC, BUSD, USDP itd. Historia już pokazała, że nawet najbardziej stabilny stablecoin może stracić parytet do dolara.

Obecnie tylko oddział w Łodzi ofertuje wymianę kryptowalut w parze do Euro lub Dolara. jednak, aby być pewnym, że transakcja dojdzie do skutku skontaktuj się ze swoim punktem przed umówieniem wizyty.

To zależy od wysokości transakcji. Zapraszamy do rozmowy.

Pierwsze kroki

Przeprowadzimy Cię bezpiecznie przez cały proces wymiany.

jak-kupic-lub-sprzedac-bitcoina

Jak kupić lub sprzedać bitcoina? Poradnik krok po kroku

Chciałbyś kupić lub sprzedać bitcoina, ale nie wiesz, jak to zrobić? Masz różne opcje do ...

Czytaj dalej
czym-jest-kantor-kryptowalut

Czym jest kantor kryptowalut?

Na przestrzeni ostatniej dekady kryptowaluty stały się jednym z najważniejszych elementów otaczającej nas cyfrowej rzeczywistości. ...

Czytaj dalej

Poniżej znajdują się zakończone promocje.

Obserwuj profil Wymienbitcoina.pl na Twitterze,
aby być na bieżąco z promocjami w kantorach!

Obserwuj nasz profil

Wykorzystujemy pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z naszej strony i dostosowania prezentowanych treści do Twoich indywidualnych potrzeb. Akceptując komunikat zgadzasz się na użycie plików oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz odwołać udzieloną nam zgodę poprzez wprowadzenie zmian w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies.

Nie wyrażam zgody Wyrażam zgodę